Kontakt

Vi finns på Facebook med aktuell information till föreställningar.

Gilla och dela!

Medlemsförmåner:

  • Rabatter på landets flesta teatrar och hos andra riksteaterföreningar.

 

  • Teatertidningen Scenen.

 

  • Årsmöte med underhållning.

 

  • Höstupptakt med förtäring

.

  • Rabatterade biljetter på Teater Borgen

 

  • Förköp till teaterresor.

 

ICA Supermarket

Riksteatern Osby har stöd från följande organisationer:

Kontaktuppgifter

Funktionärer valda för verksamhetsåret.

För biljettförsäljning kontakta Teater Borgens tel. 0479-12525

Styrelse

 

 

Medlemsombud

Åsa Niléhn

070-880 18 71

medlem@osbyteater.se

Ordförande

Hans-Gösta Hansson

0733 34 36 26

ordforande@osbyteater.se

v. ordf

Helena Ståhl

0709 31 84 08

helena.stahl1962@icloud.com

kamrer

Yvonne Klintenheim

0479-13778

kamrer@osbyteater.se

sekreterare

Inger Frigell

0701 05 22 00

sekreterare@osbyteater.se

publikgrupp

Anna Werner-Pettersson

0703 89 13 81

awernerpettersson@gmail.com

reklam

Ingela LIndström

0702 55 67 18

ingela.lindstroem@gmail.com

Skolteater

Frigga Bäck

 

Familjeteater o

Ungdomsteater

Cecilia Billing

0705 92 66 48

cissi.billing@gmail.com

 

 

 

 

 

 

Arbets-grupper

 

 

Grupp Borgen

Anna Werner-Pettersson

0703 89 13 81

awernerpettersson@gmail.com

 

Margareta Hall

076-1068343

margaretaghall@gmail.com

 

Leif Malmquist

0732-04 55 55

leif.malmquist@bahnhof.se

 

Carina Alper

0709-31 84 79

carina.alper@gmail.com

 

Eva Månsson

0706-26 51 43

eva@vaxtmastaren-osby.se

 

Maritha Forsberg

0709 39 82 08

maritha.forsberg@telia.com

 

 

 

Ungdoms-teatergrupp

Cecilia Billing

0705 92 66 48

cissi.billing@gmail.com

 

 

 

Familjeteater

Cecilia Billing

enligt ovan

 

 

 

Skolteater

Frigga Bäck

0479 13921

frigga.back@telia.com

 

Lisbeth Hallengren

073-346 60 46

lisbeth.hallengren@hotmail.com

 

 

 

Scenmästare

Oliver Sundström

0702 76 42 37

oliver.sundstrom@gmail.com

Teaterresor

Sonne Magnusson

0479-12389

sonne.magnusson38@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Riksteaterns lokalavdelning i Osby org nr 83 70 00-4320 bg nr 5953-8504