Kontakt

Vi finns på Facebook med aktuell information till föreställningar.

Gilla och dela!

Medlemsförmåner:

  • Rabatter på landets flesta teatrar och hos andra riksteaterföreningar.

 

  • Teatertidningen Scenen.

 

  • Årsmöte med underhållning.

 

  • Höstupptakt med förtäring

.

  • Rabatterade biljetter på Teater Borgen

 

  • Förköp till teaterresor.

 

ICA Supermarket

Riksteatern Osby har stöd från följande organisationer:

Kontaktuppgifter

Funktionärer valda för verksamhetsåret.

För köp av biljetter till våra föreställningar på Teater Borgen kontakta Teater Borgens biljettkassa tel. 0479-12525

Styrelse

 

 

Ordförande

Hans-Gösta Hansson

0733 34 36 26

ordforande@osbyteater.se

v. ordf, biljettkassa

Helena Ståhl

0709 31 84 08

helena.stahl1962@icloud.com

kamrer

Yvonne Klintenheim

073-246 66 99

kamrer@osbyteater.se

biljettkassa

Inger Frigell

070-105 22 00

inger.frigell@osbyteater.se

publikgrupp

Anna Werner-Pettersson

070-389 13 81

awernerpettersson@gmail.com

reklam

Ingela LIndström

070-255 67 18

ingela.lindstroem@gmail.com

Skolteater

Frigga Bäck

073-056 71 36

frigga.back@telia.com

Familjeteater o

Ungdomsteater

Cecilia Billing

0705 92 66 48

cissi.billing@gmail.com

Sekreterare

Jimmi Sjölander

072-310 88 33

sekreterare@osbyteater.se

Skolombud

Tina Andersson

070-883 14 75

tina.andersson@osbyteater.se

 

 

 

Medlemsombud

Maritha Forsberg

070-939 82 08

medlem@osbyteater.se

 

 

 

 

 

 

Arbets-grupper

 

 

Grupp Borgen

Anna Werner-Pettersson

0703 89 13 81

awernerpettersson@gmail.com

 

Margareta Hall

076-1068343

margaretaghall@gmail.com

 

Leif Malmquist

0732-04 55 55

leif.malmquist@bahnhof.se

 

Carina Alper

0709-31 84 79

carina.alper@gmail.com

 

Eva Månsson

0706-26 51 43

eva@vaxtmastaren-osby.se

 

Katarina Sjölander

070-720 84 11

katarina@osbypaparazzi.se

 

Kerstin Möller

070-386 99 05

 

Kersti Mårtensson

076-632 54 62

kersti.martensson@gmail.com

 

 

 

Ungdoms-teatergrupp

Cecilia Billing

0705 92 66 48

cissi.billing@gmail.com

 

 

 

Familjeteater

Cecilia Billing

0705 92 66 48

cissi.billing@gmail.com

 

Kerstin Möller

070-386 99 05

 

 

 

Skolteater

Frigga Bäck

0479 13921

frigga.back@telia.com

 

Anders Bjerstedt

070-899 30 74

andersbjerstedt@hotmail,com

 

 

 

Scenmästare

Oliver Sundström

0702 76 42 37

oliver.sundstrom@gmail.com

 

Kristian Nilsson

070-370 30 37

info@tmtdisco.se

 

 

 

Teaterresor

Maritha Forsberg

0709 39 82 08

maritha.forsberg@telia.com

 

Ingalill Boström

073-352 27 78

ingalill.bostrom.49@spray.se

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Riksteaterns lokalavdelning i Osby org nr 83 70 00-4320 bg nr 5953-8504